10 przykazań Cyborga

 

1. NIE ŚMIECIMY NA TRASIE – ten 3 gramowy papierek naprawdę Cię nie zbawi i nie popsuje Twojego czasu. Śmieci wyrzucamy tylko w obrębie strefy startu/mety, gdzie będą wystawione kosze.
2. NIE BLOKUJEMY TRASY – tak jak za kierownicą, tutaj też obowiązuje ruch prawostronny. Jeśli nie wyprzedzamy, to nie biegniemy po lewej stronie. Zostawmy „lewy pas” dla szybszych.
3. USTAWIAMY SIĘ NA STARCIE ZGODNIE Z WŁASNYM TEMPEM I PLANOWANYM DYSTANSEM– jeśli wiesz, że nie jesteś doświadczonym biegaczem lub nie meldujesz się na mecie na czele stawki, to proszę, zostaw miejsce w pierwszych rzędach tym szybszym. Jeśli blokujesz miejsca z przodu, to ani Tobie ani tym zmuszonym do biegnięcia zygzakiem, aby Cie wyprzedzić, nie jest do śmiechu. I tak na mecie liczy się czas netto – czyli od momentu Twojego przekroczenia linii startu, więc nie ma żadnej różnicy czy zaczniesz z 1 linii, czy z ostatniej (oprócz dyskomfortu dla tych szybszych, którym zablokujesz miejsce z przodu).
4. SZACUNEK DLA INNYCH – nie wyzywamy, nie przepychamy się łokciami, nie blokujemy drogi, nie blokujemy miejsca przy stołach w punkcie odżywczym, nie śmiecimy. To ma być zabawa poprzez kulturę fizyczną. Zatem słowo klucz – KULTURA!
5. NIE KRADNIEMY – 1 medal, 1 posiłek, 1 pakiet startowy itp. – to oczywiste. Pamiętaj, że oprócz Ciebie biegnie wielu innych, którzy też chcieliby skorzystać z tego za co zapłacili. Jedz i pij tylko tyle ile potrzebujesz. Jeśli zaś masz zamiar pobiec bez opłaty startowej, to wiedz, że bardzo sprawnie zostaniesz złapany i przekazany w ręce odpowiednich służb.
6. PATRZYMY  „W LUSTERKA” – jeśli niespodziewanie chcesz zmienić tor biegu (bo np. chcesz przybić piątkę ze znajomym), czy ściąć zakręt – pamiętaj, aby zwrócić uwagę, czy nie zabiegniesz komuś drogi. Warto czasem obrócić głowę.
7. NIE SKRACAMY TRASY – to już kwestia własnego rozumu i tego, czy jakikolwiek sens ma start w zawodach, w których nie dajesz rady pokonać określonego dystansu. Dodatkowo czeka na Ciebie dyskwalifikacja.
8. W DNIU ZAWODÓW PROSIMY NIE PARKUJEMY PRZY BIURZE ZAWODÓW ANI PRZY STARCIE – bałagan i brak przejazdu nie pomoże w organizacji zawodów. Będzie piękna słoneczna pogoda, więc jeśli zaparkujecie przy Stadionie Śląskim, Centrum Handlowym AKS, przy Lidlu na Tysiacleciu – 500m od biura zawodów, czy przy stadionie miejskim GKS Katowice, otrzymacie w zamian fajny, kilkuminutowy spacer. CYBORGI muszą być twarde, a nie wygodne do przesady. Bardzo dziękujemy za współpracę!
9. CZYTAMY REGULAMIN – unikniecie rozczarowań
10. NIE NARZEKAMY – to jest Twoje święto i luksus czasu wolnego dla siebie. Ciesz się i korzystaj z okazji do zostania CYBORGIEM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *